Народні засоби очищення димоходу

  • 28 Вересня, 2017

Наші предки добре знали особливості різних видів деревини. Хвойні дрова містять велику кількість смол, що виділяються разом з димом. Погано просушена, сира деревина тліє, віддає мало тепла, і при цьому виділяють водяний пар, який осідає на стінках труби, скріплюючи пухку сажу в моноліт. Краще всього для топки печей підходять сухі дрова листяних порід дерев: береза, вільха, осика. Вони горять з підвищеною тепловіддачею, практично не дають сажі та кіптяви і не засмічують трубу.

Для прочищення димаря в давнину використовували осикові дрова, гарячі з утворенням високого жаркого полум’я. При нагріванні стінок димоходу сажа розпушується і прогорає, а її залишки виносяться через трубу разом з димом. На цьому ж принципі засновані багато сучасні способи очищення труб, про які розказано нижче. Для профілактики і періодичної чистки димоходу можна використовувати цей старовинний спосіб, підкидаючи в розігріту топку кілька сухих осикових полін. При цьому потрібно дотримуватися протипожежну безпеку та не допускати перегріву труб.

Інший цікавий народний метод очищення димоходу полягає в спалюванні висушених картопляних очисток. При їх згоранні з димом виділяються речовини, розпушують сажу і дозволяють легко видалити її через прочищувальні отвори.

КОНТАКТИ

© Copyright 2019 sazha.net.ua